Centrum excelence Univerzity Karlovy ve spolupráci s badatelskou skupinou Teologie a současná kultura na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy uspořádalo v březnu a dubnu 2020 soutěžní výtvarnou přehlídku pro děti, seniory i ostatní dospělé, lidi v karanténě i mimo ni, na téma Bože, kdo je člověk, že na něj pamatuješ? Ze sokolovského spolku Pohlazení se soutěže zúčastnilo 12 dětí a 2 dospělí. Na výstavu vítězných prací v kostele Pražského Jezulátka postoupil ze Sokolova obrázek Příroda od šestiletého Justina Rakaše. Ten se se svojí babičkou zúčastnil ve středu 10. června vernisáže, tedy zahájení výstavy. Ostatní děti ale také dostaly pozvání, a to na dětské párty v neděli 14. června na zahradě kostela v Praze. Děti s několika dospělými se párty zúčastnily. Bylo pro ně připraveno divadlo o pravěkých lidech, dárky, písničky, pohoštění, na které Sokolovští díky Olince Horváthové také přispěli. Fotky jsou zde: Výlet do Prahy 14. a 15. června 2020

Pro sokolovské děti ale oslavou výlet neskončil. Po skončení párty se vydaly na prohlídku Prahy – Pražského hradu, Karlova mostu, Staroměstského náměstí s orlojem a do ulice V Tůních, kde měly v hostelu připravený nocleh. Ráno parníkem po Vltavě pluly do zoologické zahrady, kde viděly slony, žirafy, opice, želvy a spoustu dalších zvířat.

Díky organizátorům soutěže za jejich nápad a jeho realizaci, díky dětem, které namalovaly obrázek, díky všem, kteří děti doprovodili do Prahy a po celou dobu o děti pečovali – Tomáši Kábrtovi, Zuzce Chalupové, Ivaně Látalové, Míše Krokové, Olině Horváthové, Anně Rakášové, především však díky Bohu za vyslyšení společné modlitby dětí i dospělých, když rozsvítil oblohu ve chvíli, kdy už vypadalo, že se nebude pro velký liják moci nic uskutečnit. Zázrak je vidět na fotkách.