Humanitární organizace ADRA požádala dárce, kteří přispívají na vzdělávání dětí v Bangladéši, o souhlas s dočasnou změnou účelu použití darů. Důvodem je pandemie COVID-19, která tvrdě zasáhla do života Bangladéšanů. Děti nechodí do školy, otcové nesmí na pole, příjmy nejsou. Ceny rýže stouply o třetinu. Sociální pomoc státu neexistuje. Rodiny nejchudších trpí hladem. Postižených je také 1 200 rodin dětí, kterým pomáhají lidé v ČR v programu BanglaKids. 

„Prostředky, které dětem posíláte na vzdělání, bychom nyní – na několik následujících kritických měsíců – použili na humanitární pomoc jejich rodinám. V programu BanglaKids měly děti ve školách dlouhodobě zajištěny všechny potřeby, včetně stravování. Školy jsou nicméně již víc jak měsíc zavřené a otevřeny budou pravděpodobně až v září,“ napsal dárcům Kamil Kreutziger, vedoucí projektu. 

Každý měsíc tak rodiny dostanou potravinovou pomoc ve výši 70 % obvyklého dárcovského příspěvku a zbývajících 30 % bude pro učitele na školách, protože se také nacházejí v nouzi.

„Až se v září otevřou školy, budeme prostředky opět plně směřovat na vzdělávání dětí,“ doplnil Kamil Kreutziger.

Několik členů sokolovského a karlovarského sboru společně podporují ve vzdělávání se v současné době tři dívky – Lotu Pahan (na fotce), Dipty Mrong a Luxmi Remu v celkové výši 2 050 korun měsíčně.