Dvacet devět dětí s jedním náhradníkem ze spolku Pohlazení a oddílu Agary při sokolovském sboru církve adventistů se letos přihlásilo na letní tábory.

Jedenáct dětí pojede 23. července z Chebu do německého Heiligenhofu. Návrat je naplánován opět do Chebu, a to po patnácti dnech 7. srpna. (Rosťa, Vojta, Danny, Daniel, Filip, Vaneska, Eliška, Petruška, Milan, Matyas, David). Náhradníkem je Ondra z H. Slavkova. Děti doprovodí Vilém Suk, Zuzka Chalupová a Věrka Krassová.

Tři děti se zúčastní tradičního tábora Klubu Pathfinderu oblasti Severní hvězdy v Raspenavě u Liberce. Tábor se bude konat od 31. července do 14. srpna. (Pavel S., Martin a Vanda)

Dvanáct dětí se zúčastní tradičního tábora Klubu Pathfinder oblasti Jižního kříže ve Vimperku. Tábor pro mladší děti do 11 let se uskuteční od 17. července do 24. července (Kája a Jana, Samuel, Jakub D. a Pavel H.), pro starší děti do 15 let od 31. července do 14. srpna (Anička, Kristýna, Natálka, Natálka, Eliška, Míša Sch. a Sára.). Další tři se dozví začátkem června, jestli se budou moci přidat k přihlášeným na tábor starších ve Vimperku (Jakub T., Laura, Markéta). Na tábor malých dětí pojede vařit Hanka Kováčová.

Spolek Pohlazení, sokolovský sbor CASD a České sdružení církve adventistů tábory dětí finančně podpoří. Členové spolku Pohlazení pomohou dětem i s dopravou na tábor. Pohlazení finančně podporuje kromě církve a jednotlivých dárců také Nadace ČEZ a spolek ASI-CS.