Šenvert, Kraslická 14
Velký příběh Bible pokračuje 19.7.
V pátek 19.7. od 19 hodin zveme všechny zájemce, začátečníky i pokročilé, na devátou hodinu pravidelného studia„Velkého příběhu Bible“ do modlitebny adventistů na Kraslické 494/14 v Sokolově. Tématem bude Pokání a odevzdání.
V předchozí lekci jsme si řekli, co znamená ospravedlnění z víry. Být ospravedlněn znamená být prohlášem za spravedlivého. I přesto, že ve skutečnosti nejsem spravedlivý, jsem počítán za spravedlivého, jsem za takového považován. Je to Boží rozhodnutí. Ospravedlnění je Boží čin pro nás. Je to stoprocentně Boží dílo, dílo lásky a nepochopitelné milosti. Kristus za nás zemřel a ztotožnění se s Kristem jako naším Spasitelem nás zachraňuje od věčné smrti. Ospravedlnění je opakem odsouzení. Hřích nás odsuzuje, avšak Kristus nás zachraňuje. Ospravedlnění je dílo okamžiku. Nevyžaduje žádný dlouhodobý proces. Když přijdeme ke Kristu takoví, jací jsme, upřímně vyznáváme své hříchy, litujeme jich a prosíme o sílu, abychom je už víckrát neopakovali, jsme okamžitě přijati na milost. Ospravedlnění je Boží nezištný dar, který si nemůžeme ničím zasloužit. Jako lidé k tomu nemůžeme nic přidat. Tento dar smíme pouze vděčně přijmout. Bůh nás ospravedlňuje zadarmo. Dbejme na to, aby to nebylo nadarmo.
Více k tomuto tématu je zde: Kázání o ospravedlnění.
Obsahem další hodiny je vysvětlit si, co je pokání a odevzdání. Pokání je změna myšlení, nový vztah, návrat k Bohu, touha líbit se Bohu a plnit jeho vůli. Důsledkem pokání je úplné odevzdání se Kristu.
Všichni jste srdečně zváni. Tomáš a Hana Kábrtovi