Vedení a podnikatelské organizace jedenapůlmiliónového kalifornského přístavu San Diego udělily dobročinné křesťanské iniciativě Jima McDonalda podporující mezinárodní vzdělávání dětí ze sociálně slabých rodin ve střední a východní Evropě Cenu města San Diego pro rok 2020 v kategorii Náboženské organizace.

Jim McDonald založil a provozoval iniciativu se svou nedávno zesnulou manželkou Katie. Letos druhým rokem podporuje prázdninové pobyty s výukou angličtiny ve francouzské Normandii i dětem z okruhu sokolovského sboru adventistů, který se také věnuje dětem ze sociálně slabého a vyloučeného prostředí.

Cena města San Diego je udělována od roku 2007. Městské a podnikatelské organizace vyhledávají její laureáty s důrazem na kvalitu, nikoli na kvantitu jejich činnosti. Jde o nápad, provedení a dlouhodobou hodnotu oceňovaných aktivit, které přispívají k rozvoji pozitivního obrazu města jako „skvělého místa k bydlení, práci i oddechu“. Mezinárodní misijní iniciativa Jima McDonalda má sídlo v San Diegu.