V rámci potravinové sbírky v Karlovarském kraji, která se konala po celé republice v sobotu 23. listopadu 2019, se podařilo nashromáždit 10,5 tuny potravin a drogerie. Celkem v České republice dobrovolníci vybrali 330 tun potravin a 52 tun drogistického zboží. V historii sbírky jde o rekord. Ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová v tiskové zprávě v neděli uvedla, že za sedm let, kdy se potravinové sbírky konají, byla tato letošní podzimní nejrozsáhlejší. Do charitativní akce se zapojilo i nejvíce prodejen, a to 754, a také největší počet dobrovolníků – 4500. Díky tomu měl podle Láchové každý možnost darovat potraviny v bezprostřední blízkosti svého bydliště.

Potravinové banky následně rozvezou pomoc lidem, kteří ji potřebují. Jsou mezi nimi senioři, matky samoživitelky, děti z dětských domovů, handicapovaní, ale i lidé bez domova.

Sbírky se zúčastnili i zástupci sokolovského sboru adventistů, který je členem Potravinové banky Karlovarského kraje a během celého roku tuto pomoc využívá. Díky všem dobrovolníkům za jejich pomoc!