Do chorvatského městečka Klek se vydalo v sobotu 1. září na 16 dní několik lidí ze Sokolovska v rámci zájezdu, který pořádá Sdružení odvážných nepřátel samoty (SONS) pod vedením kazatele církve adventistů z Jihlavy Aleše Zástěry.  Mezi nimi je i z Citic Michal Tůma s tetou Lenkou, strejdou Jirkou a bratrancem Ondřejem ze Svatavy (na fotce). Jejich pobyt podpořil také spolek Pohlazení. Všichni jedou k moři poprvé a moc se těšili. Kromě Aleše Zástěry pojede jako doprovod také Radek Jonczy z Prahy.

Celý pobyt má rekreační charakter. Kdo bude mít ale zájem, může se zúčastňovat biblických zamyšlení a zpěvu, a to vždy ráno a večer. V sobotu dopoledne se mohou zájemci zúčastnit společné bohoslužby.

Klek je městečko s 200 stálými obyvateli ležící pod Jadranskou magistrálou v hustém olivovém háji přímo na břehu moře. V místě je hranolová obranná věž s kaplí a zbytky hradeb ze 17. století. Vysoko nad Klekem jsou zříceniny hradu Smrdengrad. Autobusy zůstávají na místě a účastníci mohou po domluvě jet na výlet do Dubrovníku, Mostaru, Korčuly, Stonu, nebo na vodopády Kravica.