benes_2018Milí přátelé, chtěli byste si odpočinout od každodenního stresu? Pojeďte s námi. Rádi bychom spolu s vámi prožili krásný prázdninový týden v romantické přírodě Českého středohoří.

Dopolední program vyplní diskusní přednášky s profesorem Pavlem Hoškem a probírání Bible (knihy Ámos) s docentem Jiřím Benešem (na fotce). (Na videu níže káže Jiří Beneš na text ze starozákonní knihy Ámos na bohoslužbě na pražském Smíchově (od 22. do 46. minuty) – stojí za zhlédnutí – poznámky redakce).

Odpoledne nabízíme zájemcům společné výlety do krásného okolí. Po večeři proběhnou přednášky s docentem Vladimírem Suchánkem na téma Slovenský baladistický film. Program je ZDE

Pobyt je určen pro rodiny i jednotlivce od 15 let. Účast na programu je dobrovolná dle vašeho výběru. Letošní dvacátý první ročník se koná od 11. do 17. srpna jako každý rok v kempu Jordán u Oparna.

Těšíme se na Vás a na společný čas při vzájemných rozhovorech, přednáškách, výletech či sportu.

Daniel Píš, Stanislav ZelenýPetr Vaďura

Pořadatelem letní biblické školy je sbor  Evangelické církve metodistické Tachov. Jedná se o setkání převážně křesťanů z různých církví (denominací). Mezi hosty jsou lidé z různých církví, takže zde není hlásáno denominační učení toho či onoho společenství. Někteří účastníci sem jezdí dlouhá léta, mnoho dalších přijíždí každý rok nově. Panuje zde příjemná, uvolněná a svobodná atmosféra, kde si každý z programu vybere to, co jej oslovuje a láká. Cílem je, aby si zde každý mohl odpočinout a zrekreovat se, tedy doslovně znovu-stvořit a odjet domů s nově načerpanými silami.