Téměř třicetičlenná výprava ze Sokolovska se vydá v pátek 10. května na víkendovou Robinzonádu do Soběšína. Autobus do Prahy jede ze Sokolova z autobusového nádraží v 11.25 hodin. Je možné nastoupit také ze zastávky v Sokolově Těšovice, kde bude v 11.30 hodin. Cestující ze Sokolova (autobusové nádraží nebo Těšovice) jsou tito: Nikola Kroková, Annemarie Letmajerová, Monika Slepčíková, Damián Polena, Daniel Pilar, Danny Smíšek, Filip Smíšek, Natálka Šiváková, Jakub Daňko, Lucka Malíková, Kristýna Baarová, Martin Vilímek, Sára Danhielová, Rostislav Koller, Laura Kollerová, Sofie Ferencová, Tereza Ferencová, Štefánie Ferková, Kryštof Švejda, Natálie Makulová a jako doprovod Hana a Tomáš Kábrtovi, Zbyněk Hrubý, Lukáš Pazdernatý a Michal Jakub Gajdoš. Autobus jede přes Karlovy Vary, kde se ve 12 hodin přidá další účastník – Tomáš Golkovský. V Praze se k výpravě připojí Pavel a Míša Schultzeovi, kteří pojedou z Mostu. Dál se bude pokračovat vlakem do Uhlířských Janovic a poté autobusem do Soběšína. Na místo dorazí Sokolovští v půl šesté.

Nazpět přijedou výletníci v neděli 12. května. Z Prahy pojedou v 18.30 hodin, to znamená, že v Karlových Varech bude autobus ve 20.45 hodin a v Sokolově na autobusovém nádraží ve 21.15 hodin (o pět minut dříve v Těšovicích). Do Mostu pojedou Schultzeovi z Prahy v 18 hodin.

S sebou je potřeba: vhodná obuv a oblečení na ven, osobní a hygienické potřeby, láhev na pití, baterka, malé kapesné, svačina, kartička zdravotní pojišťovny. Pořadatelé žádají každého účastníka mise, aby při registraci na kosmodromu odevzdal jednu 1,5 litrovou prázdnou PET láhev!

S sebou není třeba: ešus, karimatku (přestože kajuty vesmírné lodi a naše základna na Marsu budou vybaveny lůžkovinami, doporučujeme, zejména těm zimomřivějším, aby si vzali spacáky – průměrná teplota na povrchu Marsu je – 56°C), skafandry, kyslíkové lahve. Více zde: dopis_robinzonada_19