V rámci Festivalu porozumění, který se konal ve dnech 20. až 23. května, vystoupila v úterý 21. května v kostele svatého Petra a Pavla v Mnichově u Mariánských Lázní jindřichohradecká vokální skupina X-TET. Koncertu a dalšího programu se zúčastnil sokolovský kazatel Bohuslav Zámečník, který mnichovský program každoročně moderuje, a to již sedm let. V kostele také zahráli hosté ze ZUŠ J. Labitzkého z Bečova nad Teplou.

Festival porozumění nabízí příležitosti k vzájemnému setkávání lidí s postižením a bez postižení, a to při událostech zajímavých pro obě strany – tedy během několikadenního maratonu festivalových akcí, které jsou převážně kulturního a uměleckého charakteru, protože právě tam jsou většinou lidé ochotni vzájemně se nejvíce přijímat a tolerovat a právě v této oblasti jsou lidé s postižením obvykle nejméně handicapováni a rozhodně nezaostávají za ostatními.


Pořadatelem Festivalu porozumění je Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR, z.s., resp. její pobočný spolek v Mnichově u Mariánských Lázní. Protože se festival hned odpočátku setkal s velmi pozitivní odezvou okolí, mohl se postupně stát již tradiční událostí odrážející a zároveň pozitivně ovlivňující soudobé vzájemné vztahy mezi skupinami lidí postižených a nepostižených alespoň v tomto regionu.