Face It – Postav se tomu čelem. Takové bylo téma letošního celostátního setkání mladých lidí „Anděl“ v Praze třetí březnovou sobotu, na které tradičně vyrazila i výprava ze Sokolova, letos osmičlenná. V zaplněném velkém moderním kostele církve adventistů na Smíchově hráli a zpívali pražští, berounští a kladenští muzikanti, přítomní se společně modlili a různými aktivitami zabývali tím, jak se postavit čelem vážným problémům, které jim komplikují život, jako pocity méněcennosti, nesoustředěnost, odkládání povinností, závislosti, pornografie, nevěra, stres, malomyslnost  a podobně.

Plzeňský duchovní Václav Vondrášek ukázal důsledky neřešení těchto úskalí života na příkladu starověké biblické postavy židovského soudce Samsona, který doplatil na svou lehkomyslnost ztrátou svých obdarování, osobní  svobody i zdraví. „Samson ale také dokázal zaslechnout volání Boha, který na něj celou dobu, přes všechna jeho selhání, trpělivě čekal, aby mu dal svou sílu a spásu k postavení se problémům čelem a osobnímu vítězství nad nimi. Stejně čeká a volá i na každého z nás,“ uvedl kazatel.Odpoledne patřilo divadelnímu představení pražské mládeže podle knihy C. S. Lewise „Velký rozvod nebe a pekla“ – podobenství o autobusovém zájezdu současných lidí do nebe, kde jsou konfrontováni se svými pošetilými představami o Bohu, křesťanství, životě a vztazích. Jak uvádí jedna z postav dramatu: „Nakonec existují jen dva druhy lidí: ti, kteří řeknou Bohu ‘buď vůle tvá’, a ti, kterým nakonec řekne Bůh ‘buď vůle tvá’. Všichni, kteří jsou v pekle, si vybrali tu druhou možnost.“ Autor zároveň zdůrazňuje, že příběh není  spekulací o tom, co člověka čeká po smrti. Má sloužit k zamyšlení nad věcmi života. Večer uzavřel setkání koncert skupiny „Džemband“.

Sokolovští díky pohostinnosti pražských pořadatelů v kostele přespali a v neděli vyrazili na městskou slavnost Den Vltavy spojenou s vyhlídkovými jízdami na parnících pod pražskými mosty včetně nejkrásnějšího Karlova, stánky, otužilci a navštívili také Pražský hrad s katedrálou svatého Víta. Pán Bůh vše požehnal nádherným jarním počasím.

Všem Sokolovským se „andělská“ výprava do Prahy moc líbila a už se těší na další společné akce.  Fotky jsou zde: ANDĚL 2019