vystavaPěstounské rodiny ze sokolovského sboru se v úterý 15. listopadu zúčastnily zahájení výstavy fotografií a příběhů pěstounů a dětí v sokolovském kině Alfa na téma „Citové pouto“. Výstava potrvá až do Adventu a pořádá ji nezisková organizace Prima Vizus, o.p.s – Prima rodina, kterou na akci zastupovala Soňa Sudimacová. Při zahájení výstavy zazpíval několik písní o Ježíši soubor Luboše Olaha a dpribehětí, který mnohé přítomné dojal až k slzám. Záštitu nad akcí převzala místostarostka města Renata Oulehlová, která s dojetím věnovala právě získanou květinu přítomné Anně Rakášové ze sboru Sokolov. Tak se již 11 let stará o tři děti v pěstounské péči, stejně jako její sestra Monika Olahová. Místostarostka měla radost, když se mohla osobně seznámit s Annou Rakášovou a dětmi v její péči, kterým byl právě přidělen do pronájmu městský byt.

Součástí výstavy byl i křest publikace pro děti „Violka a cesta za duhou“ a v prostorách městské knihovny v Sokolově se uskutečnila beseda pro zájemce o náhradní rodinnou péči, pěstounskou péči. S veřejností besedovali sami pěstouni.

Organizace Prima rodina působí na území Karlovarského kraje od roku 2013. Na Sokolovsku spolupracuje s více jak 130 pěstounskými rodinami. V součinnosti s oddělením sociálně – právní ochrany dětí na Městském úřadu Sokolov pomáhá pěstounským rodinám zvládnout co nejlépe péči o svěřené děti. Pořádá mimo jiné i pravidelné vzdělávací akce a semináře pro pěstounské rodiny. Prima rodina zároveň šíří myšlenku náhradní rodinné péče prostřednictvím osvětové akce „Dětský úsvit“. Akce je věnována připomínce světového dne prevence syndromu týraných, zneužívaných a zanedbávaných dětí a propagaci náhradní rodinné péče, pěstounské péče v ČR.

 

vystava2vystava3vystava4vystava4