rob6Na webových stránkách Pathfinderu přibyly další fotky z Robinzonády. Robinzonáda je každoroční akce pro děti z celého Českého sdružení pořádaná klubem Pathfinder. Vždy jedna oblast, tento rok Divoký západ, připravuje program a hostí tuto akci. A tak se během prvního květnového víkendu jeden kemp, nedaleko městečka Plasy, proměnil v olympijskou vesnici. Sokolovské děti vytvořily tři sedmičlenné týmy, o akci jsme již informovali. Vybrané fotky Sokolováků jsou níže.

Celý víkend se nesl v duchu 1. jarních olympijských her. Děti spolu s vedoucími zastupovali státy z celého světa. Jak je vidět z fotek, zastoupení bylo široké a olympijské hry zářily pestrými týmovými barvami. Při úvodním ceremoniálu byl zapálen olympijský oheň a nad celými hrami dohlížel olympijský výbor. Děti si během patnáctiboje vyzkoušely na jednotlivých stanovištích nejen olympijské disciplíny. Otestovaly svou mrštnost, sílu, míření a také znalosti Bible. Společně sbíraly podpisy českých olympioniků a jako tým uběhly celý maraton.

robinzoMladí sportovci se během víkendu také seznámili s Josefem Kverkem – bývalým československým olympionikem, který za nimi přijel v pátek večer a vyprávěl jim o nebezpečí podvádění ve sportu – dopingu.

Celou olympiádou účastníky provázela myšlenka veršů zapsaných v Bibli ve 2. Tim 4,7-8: Dobrý boj jsem bojoval, běh jsem dokončil, víru zachoval. Nyní je pro mne připraven vavřín spravedlnosti, který mi dá v onen den Pán, ten spravedlivý soudce. A nejen mně, nýbrž všem, kdo s láskou vyhlížejí jeho příchod.

Při jednotlivých zamyšleních se olympijský výbor spolu s dětmi zamýšlel nad tím, že v životě je důležité držet se správných hodnot, abychom jako apoštol Pavel a olympionici mohli říct, že jsme běželi dobrý běh, víru zachovali a hráli “fair play”.

Robinzonádu ukončil slavnostní ceremoniál, při kterém byly děti odměněny za vynaložené úsilí a všichni společně vypustili bílé holubičky. Symbol míru, kdy na olympiádě soutěží sportovci bez ohledu na rasu, vyznání a státní příslušnost, ale také jako znak čistoty, víry a hodnot, které chtějí účastníci v životě zachovávat.

rob5Robinzonádarob rob2 rob7 robi robin robinzrobin2 robin3 robin4 robin5 robinozná robinoznád robinzon rob4rob3DSCN1484